Efektywność

ADAPTOGENY – JAK ZADZIAŁAŁY NA MNIE?

ADAPTOGENY – JAK ZADZIAŁAŁY NA MNIE?
Przeczytasz w ciągu: 2 minut


Kojarzysz ten stan, gdy działasz nad priorytetowym zadaniem i jestem w tym mocno skupiony? Wchodzisz w pracę głębiej, idzie Ci coraz lepiej, kontynuujesz to w głębokim flow, aż finalizujesz projekt. Czujesz satysfakcję, ponieważ wyszło to lepiej niż planowałeś a przy tym nic Ci nie przeszkodziło w zaangażowaniu w pracę. Uwielbiam ten stan i poznałem ostatnio coś, co ma rzekomo ułatwiać pracę mózgu i zwiększać efektywność człowieka. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony, jednakże przetestowałem adaptogeny i… bardzo mi się spodobały 🙂

Czym są adaptogeny?

Adaptogeny są to substancje, które pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy i umysł. Nie będę się skupiał na badaniach naukowych dotyczących substancji, które są tam zawartę (a jest ich dość dużo), ale na moich odczuciach.

Pierwsze efekty zacząłem odczuwać po kilku dniach. Przede wszystkim pojawił się większy spokój podczas pracy. Efektem, który również zauważyłem jest „sfokusowanie” na wykonaniu działania. Efekty nie są „zerojedynkowe”, widoczne na pierwszy rzut oka. Niektórzy ludzie w ogóle nie odczują żadnych efektów. Zależy to od zdolności do odczuwania wrażeń. Jeżeli jesteś sceptycznie nastawiony – nie musisz kupować adaptogenów – to Twój wybór.

Zdarzało mi się wcześniej, że ciężko mi było wyczuć, które zadanie jest obecnie ważniejsze i za które mam się zabrać. Adaptogeny sprawiły, że odczuwam iż podejmuję lepsze decyzje dotyczące zarządzania czasem. Podczas stosowania adaptogenów czułem, że co by się nie działo, jestem w stanie zapanować nad sytuacją i kontrolować swoje emocje. Miałem kilka stresujących sytuacji, jednakże z wszystkich wychodziłem obronną ręką. Adaptogeny pomagają panować nad emocjami.

Na pewno dużym plusem jest poprawa pamięci. Czułem, że polepsza się również skupienie i koncentracja. Czarodziej to przeciwieństwo kawy. Kawa motywuje Cie do działania. Adaptogeny pomagają uspokoić się i wczuć w pracę, one nie nakręcają tak jak kofeina.


Efekty, które zauważyłem stosując Czarodzieja:

  • Zmniejszenie napięcia
  • Zwiększenie wydajności umysłowej
  • Poprawia umiejętność panowania nad emocjami
  • Poprawia pamięć
  • Polepszenie skupienie
  • Polepszenie percepcji

Jak podsumuje adaptogeny pod nazwą Czarodziej?

Adaptogeny są ciekawym rozwiązaniem w zwiększaniu swojej efektywności i polepszaniu pracy. Pomagają być bardziej responsywnym, jednakże nie są to substancje, które działają jak na przykład kofeina (która wpływa bezpośrednio na aktualny stan). Warto tutaj wspomnieć – efekty są subtelne. Dwa kluczowe efekty, które według mnie pojawiły się na pewno dzięki stosowaniu Czarodzieja to: poprawa pamięci i polepszenie skupienia.

Przeczytaj także: 4 Podstawy Osiągania Celów